cheatery خسارت دریافت آذربایجان شرکت بیمه گر

cheatery: خسارت دریافت آذربایجان شرکت بیمه گر پرداخت خسارت سیل زدگان واحدمسکونی بیمه نامه

گت بلاگز فرهنگی هنری چطور همانند شهید «محسن وزوایی» بشویم، شاید هم بالاتر!؟

رسیدن به مقام محسن وزوایی جهت هیچ کدام از جوانان امروز ما سخت نیست بلکه اگر تلاش بشود، بسیار هم ساده هست.

چطور همانند شهید «محسن وزوایی» بشویم، شاید هم بالاتر!؟

میلاد جباری مولانا کارگردان تئاتر و نمایش «رویای شب دهم اردیبهشت» در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص علت برگزیدن زندگینامه شهید «محسن وزوایی» جهت اجرای نمایش گفت: محسن وزوایی شاخص هست؛ آیا که شاخصه های شاخص بودن را دارد. محسن وزوایی یکی از یاران خط امام (ره) است و کسی است که در آن وقت که هیچ کس به زبان انگلیسی وارد نبود، به این زبان کاملا مسلط بود و در آن وقت که لانه جاسوسی تسخیر شده است بود، در برابر تمام دوربین های خارجی ایستاد و شروع به برقراری نشست خبری با خبرنگاران خارجی کرد. بعد از آن به جنگ رفت و در سن 21 سالگی دو مقام نخبه علمی و نخبه جنگ را از آن خود کرد. وی آدم خاص و آدم به روزی بود و توانست اهداف انقلاب را به آن ور مرزها صادر کند. پرسش اینجاست که آیا این جرأت در یک جوان 21 ساله امروزی وجود دارد یا نه؟
وی اطراف عنوان و اهداف نمایش اظهار داشت: ما تلاش کردیم یکسری اشتراکات بین یک جوان 21 ساله دیروزی و امروزی را پیدا کنیم و شاخصه هایی که در اخلاق این شهید است را به نمایش گذاشتیم تا جوانان استفاده کنند.

عبارات مهم : نمایش
جباری مولانا اطراف گروه سنی جهت تماشای این نمایش تصریح کرد: من تمام تلاشم این است که این نمایش را در دانشگاه های سراسر کشور اجرا کنم و نگاهم این است که نمایش را ببینند؛ آیا که نمایش، نمایش یک جوان متعهد، متخصص و نخبه هست.

کارگردان نمایش «رویای شب دهم اردیبهشت» در خصوص تکرار بعضی از صحنه های نمایش بیان کرد: این تکرارها، لحظه های شهادت محسن وزوایی را از زمانی که گلوله توپ می خورد تا زمانی که به شهادت برسد، نشان می دهد. به روش شکستن وقت در نمایش.
وی همچنین اطراف ملاک گزینش بازیگران کار افزود: ایمان صفا در نمایش، نماینده قشری از جامعه است که نه نگاه درستی به انقلاب دارند و نه عرقی به میهن و الهام چرخنده هم به عنوان نماینده قشری است که در این جریان متحول می شود. بر اساس ارائه داده های این دو نفر، مخاطب قضاوت می کند.
مولانا در خصوص القای حال و هوای کربلا، امام حسین(ع) و ایام محرم با اجرای این نمایش به مخاطبان اظهار داشت: این اتفاق جمله لینک دو پلان هست. ما در پلان پدر و مادر محسن جمله «آب بخور که دلت قرار بگیره» را برداشت کردیم و این جمله را در پلان بعد در زبان بیسیم چی می گذاریم که به محسن می گوید تا با این جمله، محسن را به یاد و منزل پدر و مادرش وصل کنیم تا بتوانیم در این بین لینک ایجاد کنیم.
میلاد جباری مولانا در آخر در خصوص کلام آخر خود گفت: تمام حرف ما در این نمایش این است که؛ یک جوان امروزی هم می تواند محسن وزوائی باشد و شاید هم بهتر از محسن وزوایی! رسیدن به مقام محسن وزوایی جهت هیچ کدام از جوانان امروز ما سخت نیست بلکه اگر تلاش بشود، بسیار هم ساده هست.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نمایش | مولانا | انقلاب | نمایش | رویای شب دهم اردیبهشت | شهید وزوایی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog