cheatery خسارت دریافت آذربایجان شرکت بیمه گر

cheatery: خسارت دریافت آذربایجان شرکت بیمه گر پرداخت خسارت سیل زدگان واحدمسکونی بیمه نامه

گت بلاگز اقتصادی اجاره از خرید مسکن عقب نماند ، رشد ۲۰ درصدی قیمت خرید مسکن زیر سایه رکود

به گفته بسیاری از مشاوران املاک قیمت خرید مسکن تا یک ماه آینده ۲۰ درصد زیاد کردن می‌یابد، مستأجران نیز از دایرۀ گرانی عقب نمانده و شاهد زیاد کردن ۱۰ درصدی ا

اجاره از خرید مسکن عقب نماند ، رشد ۲۰ درصدی قیمت خرید مسکن زیر سایه رکود

به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، طی ۴ سال گذشته رکود وحشتناکی نصیب بازار مسکن شده است به طوریکه حتی رییس جمهور منتخب نیز به رکود این بازار اعتراف کرده و همانند سال های گذشته از زیاد کردن تسهیلات مسکن از طریق پرداخت تسهیلات خبر داده است.
دوره رکود بخش مسکن و ساختمان از سال ۱۳۹۱ شروع شده است و بر طبق داده های رسمی قرار بود تا آخر سال ۹۵ باشد، ولی به نظر می رسد حساب کتاب های آماری نیز بهم خورده و رکود همچنان ادامه دارد.
براساس این گزارش واقعیت آن است که مسکن با توجه به شاخصه هایش می تواند، یکی از مهم ترین موتورهای رشد اقتصادی کشور عمل کند، ولی آنچه در سال های اخیر اتفاق افتاده، مسأله ای غیر از این را نشان می دهد و نه تنها این بخش از اقتصاد کشور عزیزمان ایران نتوانسته به رونق برسد، بلکه شدت یافتن کننده رکود هم شده است هست.
این گزارش می افزاید: چشم انداز بازار مسکن در سال ۹۶ دغدغه فعالان بازار هست، دوران رکود و سردی فضای کسب و کار، هم آنها را به ستوه آورده و هم فروشندگان و خریداران را، این در حالی است که همچنان در دوراهی پر ابهام خرید و فروش قرار دارند.
براساس این گزارش فرشید پور حاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن، با اشاره به اینکه باید در بازار مسکن بخش تقاضا را تقویت کرد، گفت: پرداخت تسهیلات ۴۰ یا ۵۰ میلیون تومانی دردی از مسکن را دوا نمی کند، بنابراین باید از منظر تقاضا، این بخش را قدرتمند کرد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر پرسشها زیادی در حوزه تولید وجود دارد، گفت: متأسفانه با یک سیستم نارکارآمد مواجه هستیم که باید دولت هرچه سریعتر بتواند فکری جهت تقویت آن کند.
استقبال متقاضیان از صندوق بعد انداز مسکن یکم
براساس این گزارش، راه اندازی صندوق بعد انداز یکم یکی از بااهمیت ترین راهکارهایی بود که دولت یازدهم جهت خروج از رکود دست به دامن آن شد، به طوریکه حامد مظاهریان معاون وزیر راه وشهرسازی در گفتگو با خبرنگار مسکن، در خصوص مزایای این صندوق اظهار داشت: با راه اندازی صندوق بعد انداز مسکن یکم و نیز با ارائه تسهیلات با قیمت بهره یک رقمی، این صندوق با استقبال متقاضیان مواجه شده است هست.
وی با اشاره به اینکه خریداران مهم در بازار مسکن طی امسال قشر میانگین خواهند بود، افزود: متقاضیان با اندوخته هایی که در صندوق بعد انداز یکم داشتند و نیز با دریافت این تسهیلات به بازار خرید می آیند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: سرمایه گذاران در بازار مسکن بهتر است جهت ساخت مسکن قشر میانگین را نشانه قرار دهند و به تحقق اهداف سیاست های بازار مسکن کمک کنند.
مظاهریان اظهار داشت: در حال حاضر تسهیلات مسکن در اوضاع خوبی است به طوریکه بیشترین میزان تسهیلات با کم ترین قیمت بهره در این بازار پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه حرکت بعدی کم شدن قیمت بهره تسهیلات هست، گفت: در حال حاضر جهت ساخت مسکن میزان تسهیلات قابل قبول هست، ولی با قیمت بالای بهره مواجه است که برطرف این مسئله نیز به اوضاع بانک ها بستگی دارد.
براساس این گزارش بسیاری از فروشندگان و خریداران مسکن به علت انتخابات دست نگه داشته بودند و هیچ اقدامی جهت خرید و یا فروش نمی کردند به همین علت رکود بازار مسکن طی سه ماه گذشته به بیشترین میزان خود رسیده بود.

با برگزاری انتخابات دوره دوازهم فروشندگان دست به کار شده است و با زیاد کردن قیمت خرید و اجاره تلاش کردند که رکود این چند ساله را با گران کردن خانه، جبران کنند.
در همین راستا گزارشات میدانی بازار مسکن حاکی از آن است که قیمت خرید و فروش مسکن زیاد کردن ۲۰ تا ۱۵ درصدی را تجربه خواهد کرد.
افزایش ۲۰ درصدی قیمت خرید مسکن تا یک ما آینده
در همین راستا یکی از مشاوران املاک واقع در محدود پاک نژاد در گفتگو با خبرنگار مسکن، با اشاره به اینکه طی یک ماه آینده قیمت خرید مسکن بین ۱۵ تا ۲۰ درصد زیاد کردن می یابد، گفت: در محدوده بلوار دریا قیمت خرید یک واحد کهنه ساز از متری ۶ میلیون تومان شروع می شود و تا یک ماه آینده به طور قطع گران تر می شود.
قیمت یک واحد در میرداماد به ۱۲ میلیون تومان رسید
یکی دیگر از مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار مسکن، با اشاره به اینکه بعد از انتخابات رغبت مردم جهت خرید زیاد شده، گفت: فروشندگان که دست نگه داشته بودن تلاش کرده اند که قیمت ها را کمی زیاد از قیمت معمول به فروش برسانند.
وی گفت: در حال حاضر قیمت یک واحد نوساز در میرداماد از متری ۱۰ میلیون تومان تا ۱۲ میلیون تومان به فروش می رسانند.
افزایش ۱۰ درصدی قیمت رهن واجاره
وضعیت بازار رهن و اجاره نیز بهتر از اوضاع خرید و فروش نیست و این بازار نیز تلاش کرده از بازار خرید و فروش عقب نماند، گفتنی است قیمت های اجاره در حال حاضر بین ۱۰ تا ۱۵ درصدی زیاد کردن یافته هست.
یکی از مشاوران املاک واقع در محدوده پونک در گفتگو با خبرنگار مسکن نیز اذعان داشت: در حال حاضر رهن یک واحد نوساز در پونک متری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هست.
براساس این گزارش همچنان به نظر می رسد، یکی از بااهمیت ترین دلایل رکود ایجاد شده است در بخش مسکن، ناشی از ناتوانی مالی تقاضاکنندگان و خریداران است و مادامی که این مسئله حل نشود، نمی توان انتظار زیادی در جهت رونق این بخش داشت، بر همین اساس نزدیک ترین راه جهت خروج از رکود، سیاست هایی است که بتواند در جهت توانمندسازی و زیاد کردن قدرت خریدار حرکت کند. این بخش در مقایسه با دیگر بخش های اقتصادی از اولویت بیشتری جهت ایجاد تحرک اقتصادی برخوردار هست. در حقیقت وابستگی بیش از صد صنعت کشور به بخش مسکن باعث شده است تا ایجاد رونق در این بخش تأثیر بسزایی در رونق دیگر بخش های اقتصادی داشته باشد که در نهایت منجر به رونق در صنایع وابسته نیز خواهد شد، بنابراین می تواند یکی از کلیدی ترین حلقه های شکل گیری اقتصاد مقاومتی قلمداد شود.
این در حالی است که رکود در بازار مسکن کمر شکن شده است و دولت نیز طی ۴ سال گذشته کارها بسیار زیادی جهت خروج آن به کار گرفت، ولی به نظر می رسد که این کارها جوابگوی این رکود سر سخت نیست و باید جهت شروع دولت جدیدش برنامه های بهتری از جمله زیاد کردن قدرت خریداران با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت را به کار گیرد.
انتهای خبر/

عبارات مهم : بازار

واژه های کلیدی: بازار | صندوق | میلیون | اقتصادی | تسهیلات | تسهیلات مسکن | قیمت مسکن | اجاره

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog